Instalacja MIUIPolska / Xiaomi.eu - informacje - TECHNOS Sklep Xiaomi
       FAQ       
Zadaj pytanie
Wyszukaj produkt:
Wyszukiwarka
Kontakt z nami

 

 

TECHNOS

 

Telefon: +48 739 259 300

   

Skype: technos.online

 

 

@ sklep:  sklep@technos-online.pl

 

@ serwis: serwis@technos-online.pl

 

  

 

TechnosOnlinePL

 

 

KOD QR

 

 

 

Nasz profil Allegro

 

technos-online

 

Kod QR 

 

 

Opinie i bezpieczeństwo

 

 

Allegro - technos-online

 

 

 

 

KOD QR


  

Wysyłka towaru

  

 

DHL

 

 

Paczkomaty InPost

 

 

Newsletter

Instalacja MIUIPolska / Xiaomi.eu - informacje

 

Telefony Xiaomi są obecnie produkowane w dwóch wariantach - wersji azjatyckiej (China) oraz wersji Global (międzynarodowej).

Smartfony w wersji azjatyckiej (nie w wersji Global) posiadają fabrycznie soft China Stable, z językiem angielskim oraz bez Google Play. Dla niektórych z tych modeli nie jest dostępne oprogramowanie Global.

Pełną listę modeli oraz to czy dla danego modelu jest dostępne oprogramowanie Global znajdą Państwo pod tym linkiem - http://en.miui.com/a-234.html

 

Oprogramowanie MIUIPolska jest lepszym oraz bardziej zoptymalizowanym programowaniem niż Global. 

Obecnie wszystkie smartfony Xiaomi są fabrycznie zablokowane (posiadają zablokowany tzw. bootloader, czyli tryb urządzenia służący do flashowania trybu recovery oraz następnie z poziomu zmodyfikowanego trybu recovery instalowania innego oprogramowania, np. Xiaomi.eu/MIUIPolska), aby zapewnić użytkownikom większe bezpieczeństwo oraz utrudnić instalację modyfikowanego oprogramowania (wg Xiaomi, co w praktyce niestety zupełnie się nie sprawdza i rodzi tylko same problemy).


Istnieje możliwość odblokowania przez nas telefonu oraz instalacji oprogramowania Xiaomi.eu/MIUIPolska. W takim wypadku należy przed dokonaniem zakupu założyć (lub już posiadać) swoje osobiste konto Xiaomi oraz uzyskać zgodę na odblokowanie bootloadera w danym urządzeniu. Należy posiadać również podstawową wiedzę dotyczącą obsługi komputera oraz wykonywania opisanych w poradniku czynności.

Pełna procedura jak to wykonać opisana jest pod poniższym linkiem:

https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urz%C4%85dzeniach-xiaomi-poradnik/

 

Przy zamówieniu smartfona w naszym sklepie i chęci instalacji oprogramowania MIUIPolska, należy według powyższego poranika wykonać kroki do punktu 5. Kolejne kroki wykonujemy dla Państwa my przed wysyłką telefonu.


Jeśli posiadają Państwo już konto Xiaomi oraz uzyskali zgodę na odblokowanie (w 90% przypadków jest ona potwierdzona SMSem od Xiaomi, czasem SMS nie przychodzi mimo, iż zgoda jest udzielona), należy wybrać wariant instalacji oprogramowania Xiaomi.eu/MIUIPolska powyżej.

 

------------

W komentarzu należy podać dane (numer konta, np. 17******* oraz hasło) do konta Xiaomi z uzyskaną zgodą. Hasło oczywiście będzie można zmienić po otrzymaniu telefonu.

 -----------

 

Najważniejsze informacje dotyczące odblokowania bootloadera oraz instalacji oprogramowania Xiaomi.eu / MIUIPolska

PROSIMY PAŃSTWA O DOKŁADNE PRZECZYTANIE PONIŻSZYCH INFORMACJI:
 


1. Odblokowanie i instalację oprogramowania MIUIPolska wykounujemy na ten moment wyłącznie w modelach, przy których ta opcja jest oznaczona w koszyku. Prosimy o nie składanie zapytań o wykonanie tej czynności dla pozostałych modeli.
2. Nie pomagamy w przypadku problemów z uzyskaniem zgody. Występują one rzadko. Cała procedura jest klarownie opisana pod podanym linkiem z poradnikiem, łącznie z rozwiązaniem problemu z ew. brakiem uzyskania zgody. Zapytania dotyczące tych kwesii będą ignorowane. Jeśli nie czują się Państwo na siłach do wykonania tej operacji, prosimy o nie wybieranie tego wariantu i wybór innej opcji oprogramowania.
3. Nie będziemy przystepowali do realizacji zamówienia w przypadku złożenia go z opcją instalacji softu MIUIPolska a bez uprzedniego zapoznania się z tym tekstem oraz poradnikiem!

 

Najczęstsze pytania dotyczące odblokowania bootloadera oraz instalacji oprogramowania Xiaomi.eu / MIUIPolska

1. Czy oprogramowanie MIUIPolska jest lepszym softem od Global? Czym różni się od Global?

Tak, jest to lepsze i bardziej zoptymalizowane oprogramowanie niż Global. Jest ono bardziej dostosowane do użytkowania w Polsce i Europie.

Pełna lista róznic tutaj - https://i.imgur.com/F9bPzil.png 

2. Jak długo trwa procedura odblokowania bootloadera i instalacji softu? Czy przy wyborze wariantu Global też muszę czekać 72h?

Procedura trwa minimum 72 godziny (wynika to z obostrzeń jakie wprowadził producent dotyczących odblokowania - wymagane jest zalogowanie się na danym koncie na danej sztuce urządzenia a następnie oczekiwanie 72 godziny. Czas liczy się od momentu zalogowania na urządzeniu, nie od momentu utworzenia konta! Po ich upłynięciu kolejnym krokiem jest odblokowanie bootloadera (które to trwa kilka sekund), a następnie instalacja odpowiedniego modułu (tzw. recovery TWRP) oraz instalacja oprogramowania. Łącznie cała operacja trwa zatem minimum 72 godziny. 

Przy wyborze softu Global nie jest konieczne czekanie 72 godziny.

3. Czy da się przyspieszyć proces odblokowania / ominąć czekanie 72 godzin?

Nie, jest to niemożliwe. W sieci podanych jest kilka sposobów - żaden nie działa. Należy uzbroić się w cierpliwość i odczekać 72 godziny.

4. Czy mogą Państwo wykonać powyższą procedurę za mnie?

Nie, nie jest to możliwe. Cała procedura opiera się o założone osobiste konto Xiaomi, potwierdzana kodami z SMS przychodzącymi na Państwa numer telefonu. Mimo chęci, my nie możemy wykonać tej procedury. Dodatkowo, Xiaomi wprowadziło zabiezpieczenie w postaci powiązania konta z numerem telefonu oraz blokadę na wykonywanie tej operacji kilkukrotnie dla różnych kont z tego samego IP. Stąd też to Państwo muszą założyć swoje konto oraz samemu wykonać procedurę uzyskania zgody na odblokowanie.

5. Czy zgoda przypisywana jest na urządzenie czy na konto? Ile urządzeń można odblokować jedną zgodą oraz jak często?

Zgoda przypisywana jest dla konta, nie na dane urządzenie. Jednym kontem można wykonać odblokowanie raz na 30 dni. Po odblokowaniu oraz upłynięciu 30 dni można tym samym kontem odblokować kolejne urządzenie. Konta z wysoką rangą na forum MIUI (en.miui.com, NIE forum MIUIPolska!) mają ten czas często skrócony.

6. Czy po odblokowaniu i wylogowaniu się z danego urządzenia, zostanie ono nadal odblokowane? 

Tak, raz odblokowany telefon będzie odblokowany nawet po wylogowaniu, do czasu ew. zablokowania z powrotem.

7. Czy do instalacji softu Global jest wymagana procedura odblokowania?

Nie, nie jest to wymagane przy niektórych modelach. Przy niektórych modelach jest to wymagane. Xiaomi cały czas zaostrza politykę blokowania urządzeń. W najnowszych urządzeniach bez odblokowania nie jest możliwa nawet istalacja softu Global. Jeśli przy danym urządzeniu widzą Państwo do wyboru wariant softu Global oznacza to że jego instalacja od ręki bez odblokowania jest możliwa. Lista tych modeli kurczy się.

8. Czy pomagacie zdalnie (np. przez TeamViewer) w procedurze odblokowania?

Na ten moment nie wykonujemy tego.

9. Nic nie rozumiem z tego co jest napisane powyżej / nie mam ochoty / nie mam czasu na wykonywanie tej procedury. Chcę po prostu mieć telefon z oprogramowaniem w języku polskim i Google Play.

W takim wypadku prosimy o wybór softu Global lub zakup smartfonu w wersji Global (mają one fabrycznie zainstalowany soft Global, z językiem polskim i Google Play).

10. Czy będzie możliwe wykonanie procedury odblokowania i instalacji softu MIUIPolska samemu jakiś czas po zakupie?

Jak najbardziej tak.

11. Czy oprogramowanie Xiaomi.eu / MIUIPolska to to samo oprogramowanie? Jaką wersję MIUIPolska instalujecie?

Tak, jest to to samo oprogramowanie. Jakiś czas temu członkowie załogi MIUIPolska scalili wydawane przez siebie oprogramowanie do kompilacji wydawanych przez Xiaomi.eu. Obecnie nazwy te oznaczają ten sam soft i mogą być używane zamiennie, chociaż jedyną poprawną nazwą jest Xiaomi.eu.

Instalujemy aktualną wersję Stable softu.

12. Czy instalacja jakiegokolwiek softu Xiaomi.eu może spowodować zablokowanie bootloadera?

Nie.

13. Czy instalacja oficjalnego softu Global na uprzednio odblokowany telefon spowoduje zablokowanie bootloadera?

Instalacja z poziomu pliku ZIP nie powinna go zablokować. Z poziomu programu MiFlash użytkownik dokonuje wyboru czy chce sflashowac nowy soft z opcją "lock" czy też nie. 

 


Facebook